امن‌ترین ماشین‌های ارزان داخل کشور کدام هستند؟

امن‌ترین ماشین‌های ارزان داخل کشور کدام هستند؟

یکی از معضلات بزرگ کشور ما تصادفات جاده ای و ایمنی پایین ماشین های تولید و مونتاژ داخل است اما خب به دلیل مسائل تولید انحصاری و قیمت بالا خودروهای وارداتی میخواهیم ببینیم بین همین ماشین‌های تولید و مونتاژ داخل کدام ایمن‌تر هستند.

مگان ایمن ترین خودرویی است که هم اکنون در ایران تولید می شود. براساس اعلام سازمان یورو ان کپ این خودرو پنچ ستاره ایمنی را کسب کرده است. کمربند ایمنی به همراه کیسه هوا در این شرایط ضربه شدید وارد آمده به سرنشینان را کاهش می دهند مواد داشبورت خودرو هم تا حد زیاد ضربه را می گیرند. خودرو قابلیت بالایی در حفاظت از جان کودکان دارد.

شاید خیلی ها فکر کنند پژو 206 به دلیل کوچکی یا جمع شدن جلوی خودرو ایمنی کمی دارد ولی شکل تخم مرغی خودرو و پخش صحیح نیروها در تمام بدنه و جذب نیرو توسط مچاله شدن جلوی خودرو، سرنشینان را از مرگ نجات می دهد با اینکه تیراژ این خودرو در ایران سالانه بیش از 100 هزار دستگاه است. پژو206 در تصادفات جاده ای ایران از کمترین میزان مرگ و میر برخوردار است. این خودرو از نظر ایمنی با چهار ستاره ایمنی هم دریافت کرده است.

تندر 90 از نظر ایمنی در اروپا وضعیت متوسطی دارد ولی همین وضعیت متوسط به دلیل نبود ایمنی بالا در خودروهای ایرانی سبب شده وضعیت تندر در ایران خوب باشد. خودرو تندر در مجموع توانسته در تست تصادف 3 ستاره ایمنی و 19 امتیاز کسب کند. تصادف با تندر 90 کمی از کنار خطرناک است و احتمال آسیب به قفسه سینه وجود دارد

سمند توسط موسسه مایرا انگلستان تست شده نتایج تست تصادف نشان می دهد این خودرو هم وضعیت ایمنی مناسبی دارد.با اینکه این خودرو برروی پلت فرم پژو 405 سوار شده اما در بدنه حدود 1500 نقطه جوش بیشتر دارد. به نظر می رسد سمند سه ستاره ایمنی را در تست تصادف بتواند کسب کند.

دنا پلاس سدان پرچم‌دار ایران‌خودرو که طبق ادعای این شرکت ایرانی در آلمان و کره‌جنوبی با موفقیت تست‌های تصادف را پشت‌سر گذاشته علاوه بر ستون‌های تقویت شده و ۴کیسه هوای ایمنی از سیستم‌های ترمز مدرن هم سود برده و محصولی نسبتا ایمن محسوب می‌شود.

همچنین در یکی از آخرین بررسی‌های انجام شده بر روی سازه «شاهین» در یکی از مراکز ایمنی سنجی اروپایی، محصول جدید سایپا توانسته از تست R۹۵ استاندارد ECE سربلند و موفق بیرون بیاید. تست تصادف r95 به این گونه اجرا می‌شود که خودروی مورد نظر ثابت است و جسمی متحرک به جرم ۹۵۰ کیلوگرم با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت با زاویه ۹۰ درجه‌ای به بخش کناری خودرو برخورد می‌کند.

نظرات
 
 
Captcha